Zniszczone włosy – jak o nie zadbać?

Twoim problemem są ekstremalnie zniszczone włosy? Są matowe i suche oraz łatwo się łamią? Istnieje wiele sposobów na ich skuteczną regeneracje. Przedstawiamy kilka najlepszych propozycji. 

Wyeliminuj przyczyny zniszczeń

Aby poprawić kondycję włosów, na początku warto zastanowić się, co doprowadziło do ich zniszczenia. Regularne używanie prostownicy, nieudana koloryzacja, nadmierne eksponowanie się na promienie słoneczne, a może niedobrane kosmetyki? Czynników może być wiele, ale jeżeli wiemy już, co jest przyczyną ich słabej kondycji, warto postarać się znaleźć lepszą alternatywę. Lubisz kręcić włosy? Zamiast przypalać włosy lokówką, może lepiej postawić na wałki albo chociaż zabezpieczać końcówki silikonowym serum? Tradycyjną farbę drogeryjną można zastąpić henną, która nie tylko nadaje kolor, ale też odżywia włosy i poprawia ich wygląd. 

Codzienna pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja, którą wykonujemy każdego dnia to podstawa – za jej pomocą możemy poprawiać kondycję włosów, lub wręcz przeciwnie – doprowadzać do jeszcze większych zniszczeń. Warto więc dobrać szampon odpowiedni do naszej skóry głowy, a następnie delikatnie masować ją podczas mycia włosów. Doskonałe rezultaty przynosi regularne używanie odżywek do spłukiwania. Jeżeli twoje włosy mają skłonności do plątania się, postaw na spraye oraz szczotki – typu Tangle Teezer, które ułatwiają rozczesywanie. Na sam koniec potraktuj końcówki specjalnym olejkiem nawilżającym. 

Pobudzaj włosy do wzrostu

Osoby, które mają tendencję do rozdwajających się końcówek powinny regularnie je podcinać. Pozbywanie się suchych części włosa, nadaje fryzurze zdrowy i atrakcyjny wygląd oraz pobudza je do szybszego wzrostu. Jeżeli jednak twoje kosmyki są naprawdę w złym stanie, być może najlepszym rozwiązaniem okaże się ich skrócenie – szczególnie, jeżeli są bardzo długie. Wtedy zamiast tracić mnóstwo pieniędzy i czasu na ich renowację, wystarczy poczekać, aż odrosną. W między czasie można pobudzać włosy do wzrostu – na przykład suplementując biotynę, cysteinę, cynk oraz witaminy A i E.