Najlepszy krem do stóp? Domowy!

Gdy Twoje stopy są zmęczone, suche, popękane czy szorstkie – na pewno nie czujesz się z tym dobrze. Jednocześnie jednak wiesz, że nieraz za preparaty pomagające w tego typu problemach trzeba sporo zapłacić. Na szczęście jest też inne rozwiązanie. Są nim domowe kremy do stóp. Przygotujesz je korzystając z ogólnodostępnych składników, a sam proces stworzenia specyfiku zajmie Ci niewiele czasu.  

Własny krem na popękane stopy

Gdy chcesz, by pęknięcia na Twoich stopach zniknęły jak najszybciej, postaw na preparat z masła shea oraz oleju kokosowego. Oba te produkty są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zmiękczą skórę, złagodzą podrażnienia oraz przywrócą naskórkowi właściwą barierę ochronną. By zrobić taki domowy krem do pielęgnacji stóp potrzebujesz około stu gram masła shea oraz o połowę mniej oleju kokosowego. Oba składniki delikatnie podgrzewamy i dokładnie mieszamy. Po tym czasie przekładamy ją do szklanego słoiczka i czekamy, aż uzyska ona ponownie twardszą formę. Specyfik nakładamy na skórę przed snem, możemy to robić nawet codziennie.

Ręcznie robiony krem na suche stopy

Ten przepis również zawiera dwa składniki. Pierwszym jest przepyszny, egzotyczny owoc – papaja. Drugim zaś – doskonale nam znana oliwa z oliwek. Zalety enzymów z papai to właściwości przeciwutleniające, zapobiegające przesuszaniu i zbytniemu starzeniu się skóry. Przygotowanie kosmetyku będzie tu o tyle łatwiejsze, że nie musimy niczego podgrzewać. Wystarczy, że trzy duże, dojrzałe plastry papai mocno rozgnieciemy (widelcem lub w blenderze), a następnie dodamy do nich dwie duże łyżki oliwy. Mieszamy do powstania gładkiej pasty. Teraz wystarczy nałożyć ją na stopy, zostawić na dwadzieścia minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Czynność powtarzamy dwa bądź trzy razy na tydzień.

Domowy krem na zrogowacenia na stopach

Ostatni z przepisów, do którego chcemy Was przekonać, jest równie prosty jak dwa wcześniejsze. Tu potrzebujemy bowiem również tylko dwa składniki: jednego dojrzałego banana oraz kapsułkę z witaminami (zwłaszcza z dużą ilością witaminy E). Banana rozgniatamy, dodajemy do niego zawartość kapsułki i całość mieszamy. Powstaje w ten sposób domowy krem do pielęgnacji stóp o kremowej konsystencji, który nakładamy na skórę na około pół godziny. Po tym czasie najlepiej albo nałożyć skarpetki, albo po prostu iść spać – tak by nie zetrzeć pozostałej na skórze, cienkiej warstwy odżywczej. Tego preparatu możesz bez obaw używać codziennie, zapewniając sobie idealni egładkie stopy.