Czy french jest nadal modny?

Manicure francuski zwany popularnie frenchem większości z nas kojarzy się przede wszystkim z paznokciami w wersji nude, z podkreślonymi na biało końcówkami paznokci – w klasycznym „uśmiechu”. Tymczasem ten typ manicure może przyjmować różne warianty, a zdecydowanym hitem jest manicure francuski kolorowy. Jak zatem może wyglądać french manicure i jakich użyć do niego kosmetyków? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Rodzaje frencha

Podstawowy typ to french manicure klasyczny, który jest delikatny, dyskretny i pięknie podkreśla paznokcie, jednocześnie nie odwracając uwagi np. od stroju. Taka wersja idealnie nadaje się na takie okazje, jak np. ślub. Wybiera go wiele młodych panien, ewentualnie ubogacając klasykę o drobny akcent, jak mały diamencik, delikatna ozdoba w neutralnym odcieniu czy dyskretny wzorek w neutralnych barwach.

Swego rodzaju przeciwieństwem klasycznej wersji frencha jest opcja odwrócona czyli french reverse. Ideą takiego zdobienia jest pomalowanie całego paznokcia na kolor jasny – np. biały, beżowy, różowy, ale również inne pastelowe odcienie, a końcówki na ciemniejszy lub bardziej intensywny kolor.

W podstawowej wersji frencza można dodać skos na końcówce zamiast tradycyjnego łuku albo wykonać frencz zmodyfikowany, w którym pośrodku płytki znajduje się ciemniejszy kolor, a biała linia wygięta w łuk jest poprowadzona nie tylko na końcu paznokcia, ale również w linii skórek.

Czego użyć do french manicure?

W najprostszym wariancie można wykorzystać do tego typu stylizacji paznokci klasyczny lakier do francuskiego manicure, szablon pozwalający wykonać idealne łuki na końcówkach paznokci oraz lakier nawierzchniowy, który nada całości blasku i utrwali manicure.

Trwalszym rozwiązaniem będzie jednak gdy wykorzystamy lakiery dobre do french manicure – lakiery żelowe, które są trwalsze i utrzymują się efektownie na paznokciu do tygodnia. Ich zaletą jest brak konieczności użycia lampy LED czy UV, zatem każda z nas może je zrobić w domu.

Podstawą we french manicure jest dokładność wykonania, zatem rada dla mniej wprawionych w stylizacji paznokci – lepiej w takiej sytuacji skorzystać z profesjonalnej usługi w salonie kosmetycznym. Wtedy możemy zrobić także manicure tego typu np. z wykorzystaniem Art Gel 3D od Victoria Vynn w odcieniu śnieżnej bieli. Użycie tego produktu wymaga lampy utwardzającej, ale daje niesamowicie trwały i efektowny frencz. Co ważne, jest to produkt uniwersalny, który można używać zarówno do zdobień, jak i w połączeniu z lakierami hybrydowymi. Do wykończenia używamy wówczas topu, który utrwali i zabezpieczy manicure.