Choroby dróg rodnych – jaki im zapobiegać i gdzie leczyć w Łodzi?

Choroby dróg rodnych mogą dotknąć każdą kobietę – niezależnie od jej wieku czy kondycji fizycznej. Nawet jeżeli dbasz o higienę i prowadzisz tryb życia, mogą pojawić się uciążliwe dolegliwości w obrębie układu rozrodczego, które obniżają komfort życia. Mimo coraz większej świadomości, często nadal są one tematem tabu, a kobiety zwlekają wizytę u lekarza, ze względu na ich wstydliwy charakter. Jak możesz dbać o swoje zdrowie oraz gdzie szukać profesjonalnej pomocy w razie potrzeby?

Jak zapobiegać chorobom dróg rodnych?

Nawracające infekcje dróg rodnych to powszechny problem, który może przytrafić się kobietom w każdym wieku. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby im zapobiegać. Jak to robić? Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie czynniki sprzyjają chorobom pojawiającym się w obrębie układ rozrodczego. Jest to między innymi niedostateczna higiena, a niekiedy nawet jej nadmiar – zbyt częste irygacje pochwy lub stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków może powodować usunięcie naturalnej mikroflory fizjologicznej. W trakcie kąpieli warto stosować samą ciepłą wodę lub specjalne produkty przeznaczone do dróg intymnych, które mają odpowiednie pH. Czynnikami sprzyjającymi chorobie są też niestosowanie prezerwatyw oraz bogate życie seksualne. Negatywny wpływ na rozrodczy układ kobiecy ma też nieprawidłowy sposób żywienia, a zwłaszcza dieta bogata w węglowodany proste. Ryzyko infekcji intymnych zwiększa się u pań, których równowaga hormonalna jest zaburzona.

Polecamy: www.profamilia.net.pl

Gdzie leczyć choroby dróg rodnych w Łodzi?

Co powinnaś zrobić, jeżeli zaobserwowałaś u siebie niepokojące objawy takie jak swędzenie czy ból miejsc intymnych, a co gorsza nietypowe krwawienie z dróg rodnych? Konieczna jest wizyta u specjalisty, jakim jest ginekolog. W Łodzi znajdziesz wiele zarówno prywatnych, jak i publicznych klinik medycznych, w których swoje usługi oferuje doświadczony ginekolog. Może on zlecić wykonanie konkretnych badań w celu określenia przyczyn problemu, a po uzyskaniu trafnej diagnozy, przepisać skuteczne leczenie.