Blefaroplastyka powiek – co to jest?

Nazwy blefaroplastyka plazmowa czy blefaroplastyka laserowa nie są jeszcze bardzo mocno znane w społeczeństwie. A szkoda. Bo ta forma korekcji powiek jest bardzo skuteczna, a przy tym niezwykle bezpieczna. Co prawda opadające powieki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Ale bez wątpienia nie wyglądają one estetycznie i mogą nieco ograniczać pole widzenia. Dlatego też już teraz warto zainteresować się mocniej omawianym zabiegiem.

Blefaroplastyka powiek dolnych i górnych

Wspomniany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej ma trwale usunąć zbyt dużą ilość zwiotczałej skóry znajdującej się wokoło oczu. Jego celem jest także pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z tych obszarów. Efekty blefaroplastyki widoczne są bardzo szybko. Zalicza się do nich odmłodzenie twarzy, sprawienie że powieki wyglądają lżej, zapewnienie szerszego pola widzenia, zredukowanie zmarszczek, poprawienie kształtu powiek oraz usunięcie tak nielubianych worków pod oczami. 

Jak wykonuje się blefaroplastykę? Jest ona przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, dlatego koniecznie przy zabiegu musi być obecny lekarz. Nawet najlepiej wykształcony kosmetolog może bowiem nie wiedzieć jak zareagować wtedy, gdy pacjent źle zareaguje na znieczulenie. Linię cięcia ustala się wzdłuż powiekowej bruzdy. Na początku rozdziela się skórę, tkankę tłuszczową oraz mięśnie. Wtedy lekarz decyduje co powinno się wyciąć i w jakiej ilości.

Gdy zabieg jest skończony, wykonuje się zazwyczaj jeden ciągły szew zamykający ranę. Jako, że nacięcie jest robione na powiekowej bruździe, blizna po zabiegu jest niemal niewidoczna, co jest ogromnym plusem wizualnym. Owszem, przez kilka pierwszych dni zauważy się opuchliznę, jednak po jej zejściu i zdjęciu szwów całość wygląda doskonale

Blefaroplastyka powiek – rekonwalescencja podstawowa trwa zazwyczaj do kilkunastu dni. Przez ten czas powinniśmy stosować chłodzące kompresy na spuchnięte okolice. Konieczna jest także zupełna rezygnacja z wykonywania makijażu oczu i okolic. W specjalnych przypadkach lekarz zaleci stosowanie leków przeciwbólowych. Jednak, co ważne, dolegliwości bólowe nie trwają tu więcej niż kilka dni.

A jaka jest cena blefaroplastyki? Mimo, że zabieg wygląda na prosty, wcale taki nie jest. Przeprowadza się go bowiem na bardzo wrażliwym obszarze ciała. Wymagana więc jest tu ogromna wiedza, precyzja i doświadczenie. Wszystko to sprawia, że koszt zabiegu blefaroplastyki sięga kilku tysięcy złotych. Nie jest on mały. Ale efekt, jaki się uzyskuje, jest zaskakująco fenomenalny. Warto więc w niego zainwestować.