Lody bambino – smak mojego dzieciństwa

Z czym kojarzy Ci się smak dzieciństwa? Każdy z nas wspomina inne dźwięki, smaki oraz zapachy, które kojarzą im się z beztroskim dzieciństwem. Jednym z najprzyjemniejszych wspomnień, łączących pokolenia, jest smak lodów bambino. Dlaczego cieszą się tak ponadczasową popularnością?

Lody bambino – skąd się wzięły?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale lody bambino mają prawie 60-letnią tradycję. Pierwotnie były produkowane w wielu miejscach kraju i miały kilka smaków – śmietankowy, owocowy, kawowy i oprócz tego ostatniego, pokrywane były czekoladową polewą. Z czasem pozostał tylko najbardziej klasyczna forma – śmietankowe z czekoladową polewą i jako takie przetrwały do dzisiaj, a ich produkcja od 1968 roku odbywa się w Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „Jogo”. Nazwa lodów pochodzi z włoskiego, w którym słowo „bambino” oznacza dziecko.

Dlaczego tak popularne?

Lody bambino, kiedy trafiły na rynek, okazały się absolutnym hitem. Sprowadzone chwilę wcześniej z Danii maszyny do ich produkcji przyniosły prawdziwą rewolucję na rynku – puszyste i smaczne lody, dostępne po raz pierwszy na tak szeroką skalę. Nic dziwnego, że popularność lodów przerosła najśmielsze oczekiwania i wkrótce konieczne stało się sprowadzanie kolejnych maszyn, by nadążyć za rosnącym popytem. Ówczesne pokolenie dzieci i młodzieży z rozrzewnieniem wspomina kupowane w GS-ach bambino, które następnie kupowało w latach 80. Swoim dzieciom. Dzisiejsze dzieci nadal chętnie sięgają po bambino – czekoladowa polewa otulająca puszystą czekoladową masę to perfekcyjne połączenie, a niska cena tylko sprzyja niemalejącej popularności. W dalszym ciągu lody bambino należą do najchętniej wybieranych lodów w naszym kraju. 

Kiedy więc następnym razem będziesz mieć ochotę na coś słodkiego, pamiętaj o lodach bambino. Ten tradycyjny smak, prosty przepis i naturalne składniki, to idealne połączenie, zapewniające niskokaloryczną i zdrową chłodną przekąskę. Smakowały Twoim rodzicom i zapewne i Tobie posmakują. 60 lat tradycji zobowiązuje.