Olejowanie włosów – na czym polega i w czym pomaga?

Każda kobieta marzy o pięknych włosach. Niekoniecznie o długich, ale o lśniących i zdrowych tak. Kondycja włosów odzwierciedla kondycję całego organizmu, a ponadto pełne blasku włosy są atrybutem kobiecości. Suche i klimatyzowane pomieszczenia, towarzyszący nam często stres, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zbyt intensywna pielęgnacja lub źle dobrane kosmetyki nie wpływają korzystnie na strukturę, a co za tym idzie na wygląd włosów. Jak im pomóc? Wybierając naturalną metodę pielęgnacji – olejowanie. 

O olejowanie włosów zrobiło się głośno, gdy okazało się, że powszechnie stosowana przez hinduskie kobiety metoda sprawia, że włosy: 

·       stają się nawilżone, zregenerowane i wzmocnione, 

·       przestają wypadać,

·       nie rozdwajają się, 

·       ilość wydzielanego sebum zostaje zmniejszona, stany zapalne skóry głowy i podrażnienia wyciszają się, 

·       są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne,

·       łatwiej się rozczesują.

Czy to drogi i skomplikowany sposób pielęgnacji włosów? 

Odpowiedź brzmi: „nie i nie”. Lecz by był efektywny, czyli by włosy nie były przyklapnięte i szorstkie) należy wybrać najlepszą dla posiadanych włosów technikę olejowania (na sucho, na podkład, z maską), właściwy olej do włosów (kluczowa okaże się wiedza o porowatości własnych włosów) i, co równie ważne, być systematycznym (nie częściej niż raz w tygodniu, nie rzadziej niż raz w miesiącu). Tym, co może zniechęcić jest konieczność testowania metod i olejów, by znaleźć najwłaściwszą dla siebie kombinację oraz brak szybkich efektów.

Jak w wielkim skrócie wygląda olejowanie włosów? 

1.      Włosy należy dokładnie rozczesać.

2.      Nałożyć olej zgodnie z wybraną techniką. 

3.      Odczekać min. 30 minut.

4.      Zmyć olej np. poprzez zemulgowanie (nałożenie specjalnej odżywki). 

Olejowanie włosów naprawdę odmienia ich wygląd – staną się bardziej lśniące, elastyczne i przyjemniejsze w dotyku. Do zabiegu można stosować oleje z kuchennej szafki, lecz warto przyjrzeć się także gotowym kompozycjom np. oleju z witaminami, które pozwolą kompleksowo zadbać o piękne włosy.